צילום:freepik

איך באמת כדאי לכם לרדת במשקל?

מאת יעל כפיר, אתר: www.miok.co.il

כבר ידוע שעודף משקל עלול לגרום לשלל מחלות ובעיות, החל מבעיות גב ורגליים שקורות בגלל עומס המשקל ועד לבעיות מורכבות יותר כמו סוכרת, בעיות נשימה, בעיות לב, כולסטרול גבוה ועוד

כיוון שהמראה החיצוני הפך לחלק כל כך חשוב מהיום יום שלנו, והוא משפיע עלינו כל כך, יש שבוחרים לעשות פעולות קיצוניות על מנת לרדת במשקל.

במאמר זה נספר לכם על שתי דרכים להורדה במשקל, אחת באמצעות פעולה אסתטית ניתוחית והשנייה באמצעות דיאטה ומה מהן מומלצת יותר

נשים בעיקר מתמודדות עם לחצים חברתיים גבוהים ומושפעות מאוד מתנודות במשקל בעקבות לידות, חוסר פעילות או מצב רגשי, אבל גם גברים מעוניינים להוריד במשקל ואחד הפתרונות הבטוחים יחסית לטפל בתופעה היא שאיבת שומן.

אבל חשוב שתדעו כי שאיבת שומן לא יכולה לטפל בעודף משקל קיצוני, אלא לשאוב כ-2-3 ק"ג של שומן בצורה בטוחה, מאזור אחד או מכמה אזורים בגוף. שאיבת שומן נחשבת להליך קצר וכמעט ללא סיבוכים, אבל מי שמעוניין להוריד יותר מ-3 קילוגרמים, כדי שיעשה דיאטה מאוזנת כלשהי, ולאחר מכן יוכל לטפל בקילוגרמים המעטים שלא קל להוריד, באמצעות שאיבת שומן.

היתרון בשאיבת שומן הוא שרוב הסיכויים שהשומן לא יחזור לאזורים שנשאבו, כיוון שתהליך השאיבה הורס את תאי השומן באזור שבו הוא נעשה, ולכן במקרה של השמנה חוזרת, אין לשומן תאים להתמקם בהם ולכן השומן יצטבר במקומות אחרים.

אז אם יש לכם מצבורי שומן בבטן, ישבן ועוד, שאינם עולים על ס"ה 10% מהשומן בגוף שלכם – שאיבת שומן יכולה לטפל בדיוק בצורך הזה בקלות.

במידה ותרצו להוריד יותר מ-10% מהמשקל שלכם, כדאי לפנות לדיאטנית ולהתחיל באורח חיים בריא ומסודר. רבים מחפשים דיאטת כסאח כלשהי שתפטור אותם מהמשקל בזמן קצר, אבל חשוב לדעת שאין פתרונות קסם וכדי לרדת במשקל חשוב לסגל תפריט תזונה קבוע ומסודר.

דיאטת כסאח אמנם נעשתה נפוצה למי שרוצה להוריד הרבה במשקל בזמן קצר, אבל היא לא בריאה לגוף, עלולה לגרום לאבדן ויטמינים ושיער ומשפיעה לרעה על מצב הרוח. בנוסף, מאוד קשה להתמיד בה ואין דיאטנית שתמליץ לכם עליה.

כדי לרדת במשקל אתם צריכים להפחית את כמות המזון שאתם צורכים, בדגש על מתוקים, סוכרים וגלוטן ובמקביל לעשות ספורט אירובי ואנאירובי. התהליך כולו עלול לקחת כמה חודשים אמנם, אבל רק כך תסגלו לעצמכם הרגלים בריאים ותפסיקו לזלול.

צריך להבין שכדי להפוך לבריאים ורזים יותר, אנחנו מוכרחים לשנות את אורח החיים שלנו ולא יעזור אם נחליט לעשות דיאטת כסאח, אם נאכל רק ירקות או נשתה מיצים וכדומה, כי לא נוכל להמשיך בכך הרבה זמן וזה ממש לא בריא. אבל אם לאורך זמן נתרגל לאכול אוכל בריא ומזין עם פחות שומנים ופחמימות, אבל לא נוותר עליהם לחלוטין, נהיה הרבה יותר בריאים ונתרגל שזה התפריט שלנו לאורך זמן.

לצד פעילות ספורטיבית אנחנו נרגיש טוב יותר ונוכל לרדת במשקל לאט ובטוח. כדי לרדת במשקל לא צריך להיתפס לאופנות כלשהן או לצום, כל אחד צריך לבדוק מה עובד בשבילו, להתייעץ עם אנשי מקצוע מתאימים ופשוט לצאת לדרך!

 

 

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

איך בונים אסטרטגיה לקידום אורגני

העלייה הקיצונית בשימוש באינטרנט יצרה תחרותיות מרשימה. כיאה לכל שוק שניתן להרוויח ממנו, מגיעים שחקנים חזקים ומנסים את מזלם. קידום