איך לשכור אחות לילה?

אחות לילה מספקת טיפול אישי ובריאותי ביתי לבני הגיל השלישי ולאנשים עם מוגבלויות. זהו כוח עבודה חיוני שפועל לשיפור איכות חיי הקשישים שחיים בביתם ויש להם סיוע מקצועי לשעות היום, אבל אין להם פתרונות של תמיכה מקצועית רפואית לשעות הלילה. לא פעם, אנשים הזקוקים לשירות של אחות לילה מתעוררים באמצע הלילה וצריכים סיוע למגוון רחב של פעולות כמו לקום מהמיטה, להתפנות לשירותים, לקחת תרופות לשיכוך כאבים ועוד. טיפול סיעודי של אחות לילה לאנשים מזדקנים בבתיהם הוא שירות מבוקש ביותר, והפופולריות של שירות זה צפויה להימשך ככל שהאוכלוסייה מזדקנת.

תחומי אחריות של אחות לילה

אחות לילה ביתית מספקת מגוון מקיף של שירותים, שכוללים סיוע להתנהלות בני הגיל השלישי ברחבי הבית ועד שירותי בריאות מיומנים. ניתן לשכור שירותי אחיות מוסמכות שיש להן רמות מקצועיות שונות. הן משמשות כמטפלות רפואיות וכמלוות, ומספקות שירותי רחצה והלבשה, ארוחות, ופיקוח על נטילת תרופות. לעתים אותו אחות לילה תלווה את האדם הסיעודי גם במהלך היום ולעתים תהיה תחלופה. יש אחיות שמספקות את השירות שלהן בבתי החולים, מרכזים רפואיים ומוסדות שיקומיים ויש משפחות שבוחרות להזמין אחות לילה לבית של האדם שזקוק לשירות שלהן. דרישות ההכשרה משתנות בהתאם לצרכים של בני המשפחה ששוכרים שירותי אחות לילה לטיפול בבני המשפחה הקשישים שלהן, וחלק מהמשפחות דורשות שירותי אחיות שיש להן סטנדרטים מקצועיים רשמיים.

תקשורת עם בני המשפחה

שירות אחות פרטית או למשל אחות לילה מוסמכת מפקחת על מצבו הבריאותי והרגשי של הקשיש שבו היא מטפלת, ומדווחת לבני המשפחה על שינויים שהיא מבחינה בהן. יש חשיבות מאוד גבוהה לתקשורת שמתקיימת בין האחות לבין בני המשפחה. בין השאר האחות בודקת סימנים חיוניים, מטפלת עם ציוד רפואי, חובשת פצעים, מנקה צנתרים, עוקבת אחר זיהומים, עורכת תרגילי טווח תנועה, מציעה סיוע בהליכה ומבצעת כמה טיפולים. כל המשימות הקשורות לרפואה מבוצעות בהתאם להנחיות אחות מוסמכת. אחות לילה מוסמכת מספקת סיוע גם בטיפול אישי, כגון סיוע בשירותים, החלפת מצעים והגשת ארוחות.

ההבדל בין אחות לילה לבין עובד סיעודי

אחות לילה מעריכה, מנהלת ומפקחת על מצבו הבריאותי של בן משפחתכם הקשיש ומספקת טיפול רפואי ישיר שעובד סיעודי אינו יכול לספק. המשימות כוללות מתן תרופות בעירוי, הזנה דרך צינורות וזריקות; מתן טיפול בסוכרת, והדרכת בני המשפחה על אפשרויות הטיפול המתאימות.

חלק מאחיות הלילה מיומנות בטיפולי ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה וטיפול בדיבור. הן מספקות טיפול סיעודי מיומן במשרה חלקית או לסירוגין, בהתאם לדרישות הרופא המטפל בקשיש. לאחות מוסמכת יש תעודת סיעוד, היא עמדה בבחינות ההסמכה המתאימות ובכל דרישות הרישוי האחרות של משרד הבריאות.

ניתן לפנות לחברות מקצועיות המספקות שירות מהסוג הזה ולבחור את האחות בהתאם לצרכים שלכם.

שתפו פוסט זה
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
רופא נשים
בלוג
רשלנות רפואית של רופא נשים

רשלנות רפואית של רופא נשים הוא נושא שעלול לגרום להשלכות חמורות הן בהווה והן בעתיד. מאמר זה מספק סקירה בנושא רשלנות רפואית של רופא נשים, ומציע הנחיות לזיהוי ההתרשלות, הגשת התביעה ובקשת פיצוי עבור מטופלות שנפגעו כתוצאה מהטיפול הרשלני.

בלוג
טרנד לוהט: חזיות ספורט

כשזה מגיע לאימון, נוחות ותמיכה הם המפתח. לכן חזיות ספורט הפכו לחלק חיוני במלתחה הכושר של כל אישה. לא רק

בלוג
מתנות שמתאימות לגיל שנתיים

יום הולדת הוא תמיד מאורע מרגש, ללא קשר לגיל שמציינים. כאשר מדובר בילדים קטנים יש התייחסות גדולה מאד ליום הזה